top of page
  • Obrázek autoraBc. Miloslav Janda

Nelegální zaměstnávání se má více prověřovatPozor na nelegální zaměstnávání


Ministerstvo práce a sociálních věcí na svých internetových stránkách zveřejnilo dne 30. 8. 2018 tiskovou zprávu, ve které informuje, že se více zaměří na kontroly nelegálního zaměstnávání.

Článek byl vydán pod názvem „Od září se zintenzivní kontroly nelegálního zaměstnávání.


Podle tiskové zprávy se na konci měsíce srpna na tom při společném jednání dohodli zástupci ministerstva práce a sociálních věcí, Státního úřadu inspekce práce (SÚIP) a Policie České republiky.


Vedle plánované kontrolní činnosti mají proběhnout mimořádné celostátní kontrolní akce nepravidelně na celém území ČR od září do prosince 2018. Zaměřeny budou na odhalování a eliminaci porušování právních předpisů v oblasti nelegálního zaměstnání občanů ČR, cizinců z nečlenských zemí EU a občanů EU. Kontroly budou plnit i svou preventivní úlohu. Mimořádné celostátní kontrolní akce se mají zaměřit na pracoviště, jakými jsou například - stavby, průmyslové a montážní výroby, logistická centra a další. Inspektoři Státního úřadu inspekce práce mají kontroly provádět za součinnosti Policie ČR (Služba cizinecké policie).


Ministryně práce a sociálních věcí v tiskové zprávě cituje, že odhalování a potírání nelegálního zaměstnávání patří dlouhodobě mezi jednu z hlavních kontrolních priorit Státního úřadu inspekce práce. Nejen samotný výkon nelegální práce, ale především umožnění výkonu nelegální práce jsou společensky nebezpečné a patologické jevy s dopadem nejen do oblasti pracovněprávní, ale také do oblasti veřejných rozpočtů a financí.


Comments


bottom of page